Đukanović bilježi poraz u Crnoj Gori nakon obavljenih izbora? Ovo bi mogao značiti njegov kraj. Evo kakvo je stanje (FOTO)

Vijesti

Đukanović bilježi poraz u Crnoj Gori nakon obavljenih izbora? Ovo bi mogao značiti njegov kraj. Evo kakvo je stanje (FOTO)

UCrnoj Gori su se danas održali lokalni izbori u Podgorici i još 13 opština.

Prvi rezultati za Podgoricu

CDT je objavio nove rezultate glasanja, na osnovu obrađenih glasova na 122 biračkih mjesta, od ukupno 208.

Prema tim podacima lista “Svi za naš grad” čiji je nosilac Ivan Vuković osvojio je 39,5 odsto glasova.

Lista “Evropa sad” čiji je nosilac Jakov Milatović, osvojila 21 odsto glasova, dok je lista “Za budućnost Podgorice” koju predstavlja Jelena Borovinić-Bojović osvojila 17,7 odsto. Lista „Idemo ljudi – Demokrate – Demos“ čiji je nosilac Dragan Krapović osvojila je 10,6 odsto, a lista “Može Podgorica, ovo je naš grad” je osvojila šest odsto glasova. Ispod cenzusa su ostale liste “Pokret Preokret”sa 1,8 odsto glasova; “SNP” sa 2,7 odsto i “Svetosavska” sa 0,2 odsto glasova.

Đukanovićev DPS pred fijaskom na sjeveru Crne Gore

Prema pouzdanim podacima, na preko 50 odsto prebrojanih glasova, DPS ubedljivo je poražena i izgubila je vlast u Pljevljama i u Kolašinu. U Kolašinu je DPS koja je vršila vlast sa Grupom građana osvojio svega oko 28 odsto glasova, dok su Demokrate ostvarile sjajan rezultat sa oko 26 glasova, slede Demokratski front sa 13,5 i Evropa sad oko 11 glasova.

U Pljevljima je Demokratski font osvojio 36 odsto glasova, dok su Demokrate i DPS na 22 odsto, a lista Evropa sad na 12 odsto glasova, prenosi Nova.rs.

Podsjetimo, današnje glasanje je najveći test povjerenja građana u političke stranke nakon parlamentarnih izbora 2020. godine kada je promijenjena vlast u Crnoj Gori. /novi.ba/

Odgovori